Prostat belirtileri nelerdir?

Prostat belirtileri nelerdir?
  • Üroloji

Prostat belirtileri nelerdir?

Prostata neyin neden olduğu kesin olarak bilinmemektedir. 40’lı yaşların ortalarından sonra prostatın iç bölümünde yer alan ve idrar yolunu saran bezler büyümeye başlamaktadır

Bu büyüme zamanla idrarın dışarı akılmasında engel oluşturur. Bu engel her zaman aynı biçimde olmayacağı gibi kişilerden farklılık göstermektedir. Bazı durumlarda idrarın akması azalacağı gibi tam olarak kesilme de söz konusu olabilir. İdrarın akması amacıyla mesane çok daha hızlı olarak çalışmaya başlar ama bu çalışma bile zamanla yeterli olmaz ve mesane içerisinde idrar birikmeye başlar.  Mesane tam anlamıyla boşalamazsa enfeksiyon ve taş oluşumu riski de var demektir.
‘Prostat belirtileri nelerdir?’ aramasını yapan kişinin doktora görünmesinde fayda olacaktır.  ‘Prostat belirtileri nelerdir? Aramasında sonuçlar gelmektedir ancak bu belirtiler başka rahatsızlıkların da nedeni olmaktadır. o nedenle doktora gitmek önemlidir. ‘Prostat belirtileri nelerdir?’ sorusunun cevapları burada da belirtilmiştir ancak en doğru yol bir uzmana görünmektedir.Prostat büyümesi tedavisi kapalı olarak bir robotik cerrahi merkezi olan ve Ankara’da bulunan Koru Hastanesi’nde de yapılmaktadır. Prof. Dr. Hasan Biri de üroloji alanındaki deneyimini Koru Hastanesi bünyesinde hastalarına ulaştırmaktadır.

Yorum Yapın